Tuloksia

Mänttä-Vilppula koulujenvälisten hiihtokilpailut Runttimäen Maastoliikuntakeskuksessa ke 20.2.2019.

Kilpailun sarjat: T3; P3; T4; P4; T5; P5; T6; P6; T7; P7; T8; P8; T9; P9

T3 Naiset 3 luokka 1.9 km V
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Tuuli Huhtala Savosenmäen koulu 14.16,0 0.00,0
2. Aada Kauppinen Kolhon koulu 15.07,8 0.51,8
3. Aino Jauhojärvi Kolhon koulu 15.25,5 1.09,5
4. Hanna-Maria Nieminen Vilppulankosken koulu 16.43,7 2.27,7
5. Peppi Vähäsalo Savosenmäen koulu 18.54,8 4.38,8

Sarjaluettelo
P3 Miehet 3 luokka 1.9 km V
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Eeti Ketonen Savosenmäen koulu 11.17,1 0.00,0
2. Jerry Mäkinen Savosenmäen koulu 13.00,2 1.43,1
3. Anton Kolhi Savosenmäen koulu 13.28,8 2.11,7
4. Elmeri Lehtinen Savosenmäen koulu 14.19,6 3.02,5
5. Jesse Tuunainen Savosenmäen koulu 16.45,9 5.28,8
6. Veeti Pystylä Vilppulankosken koulu 17.27,0 6.09,9

Sarjaluettelo
T4 Naiset 4 luokka 1.9 km V
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Kaisa Soimasuo Savosenmäen koulu 14.33,5 0.00,0
2. Ida Saarinen Vilppulankosken koulu 15.06,6 0.33,1
3. Sara Salminen Savosenmäen koulu 18.03,6 3.30,1
4. Jutta Laaksi Savosenmäen koulu 18.51,3 4.17,8
5. Ella Aaltonen Savosenmäen koulu 19.08,1 4.34,6
6. Sofia Tiihonen Savosenmäen koulu 24.45,3 10.11,8

Keskeyttäneitä 1
– 30. Sanni Katajamäki Savosenmäen koulu
Sarjaluettelo
P4 Miehet 4 luokka 1.9 km V
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Ville Porevesi Vilppulankosken koulu 12.12,3 0.00,0
2. Jere Anttila Vilppulankosken koulu 14.13,7 2.01,4
3. Vesa Niemi Savosenmäen koulu 14.58,7 2.46,4
4. Tino Lehtonen Vilppulankosken koulu 15.07,3 2.55,0
5. Zehao Zhao Savosenmäen koulu 15.33,7 3.21,4
6. Tomi Rajala Kolhon koulu 17.22,4 5.10,1
7. Samuel Liettu Kolhon koulu 23.19,6 11.07,3

Sarjaluettelo
T5 Naiset 5 luokka 1.9 km V
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Hetaliina Karkiainen Kolhon koulu 8.00,2 0.00,0
2. Vilma Stenhäll Savosenmäen koulu 11.22,4 3.22,2
3. Ella Nieminen Vilppulankosken koulu 13.09,2 5.09,0
4. Liinu Juurakko Kolhon koulu 14.25,0 6.24,8
5. Aino Ylä-Ajos Vilppulankosken koulu 18.11,4 10.11,2

Sarjaluettelo
P5 Miehet 5 luokka 1.9 km V
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Kaapo Rönkkä Savosenmäen koulu 9.18,3 0.00,0
2. Eero Harju Savosenmäen koulu 9.47,9 0.29,6
3. Luukas Salmi Savosenmäen koulu 10.04,8 0.46,5
4. Onni Kohvakka Savosenmäen koulu 11.27,8 2.09,5
5. Ville Heinänen Savosenmäen koulu 11.36,5 2.18,2
6. Perttu Leppänen Savosenmäen koulu 12.04,6 2.46,3
7. Ossi Salomaa Kolhon koulu 12.45,6 3.27,3
8. Tino Herranen Kolhon koulu 13.25,6 4.07,3
9. Tatu Tastula Kolhon koulu 13.44,5 4.26,2
10. Lauri Pelkonen Vilppulankosken koulu 18.16,6 8.58,3
11. Ricardo Lindeman Vilppulankosken koulu 19.34,3 10.16,0
Sarjaluettelo
T6 Naiset 6 luokka 3.9 km V
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Emma-Maria Mikkola Vilppulankosken koulu 13.05,7 0.00,0
2. Aada Kellari Savosenmäen koulu 14.31,8 1.26,1
3. Josefina Takala Savosenmäen koulu 15.58,5 2.52,8
4. Pinja Mäkinen Savosenmäen koulu 16.26,4 3.20,7
5. Viivi Salmi Savosenmäen koulu 16.38,0 3.32,3
6. Roosa Gustafsson Kolhon koulu 37.19,0 24.13,3

Keskeyttäneitä 1
– 74. Sofia Lampinen Kolhon koulu
Sarjaluettelo
P6 Miehet 6 luokka 3.9 km V
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Aaron Lamminpää Savosenmäen koulu 12.42,1 0.00,0
2. Aapo Pohja Savosenmäen koulu 13.06,9 0.24,8
3. Venni Tiistola Savosenmäen koulu 13.39,8 0.57,7
4. Luukas Lamminpää Savosenmäen koulu 14.16,8 1.34,7
5. Manu Luoma Savosenmäen koulu 14.30,4 1.48,3
6. Eero Aliranta Savosenmäen koulu 14.51,0 2.08,9
7. Veeti Vähäsalo Savosenmäen koulu 16.28,1 3.46,0
8. Joona Lampinen Savosenmäen koulu 19.51,4 7.09,3
9. Veeti Halttunen Savosenmäen koulu 25.00,5 12.18,4
10. Vilho Piili Kolhon koulu 25.07,8 12.25,7

Sarjaluettelo
T7 Naiset 7 luokka 3.9 km V
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Helmi Karkiainen Vilppulan yhteiskoulu 10.35,7 0.00,0
2. Liisa Soimasuo Koskelan yläkoulu 14.39,4 4.03,7
3. Liida Rönkkä Koskelan yläkoulu 16.39,0 6.03,3
Sarjaluettelo
P7 Miehet 7 luokka 3.9 km V
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Konsta Survo Koskelan yläkoulu 13.50,7 0.00,0

Sarjaluettelo
T8 Naiset 8 luokka 3.9 km V
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Ronja Mäkinen Koskelan yläkoulu 14.36,9 0.00,0
Sarjaluettelo
P8 Miehet 8 luokka 3.9 km V
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Oskari Vesala Koskelan yläkoulu 11.52,1 0.00,0
2. Miro Lepola Vilppulan yhteiskoulu 13.00,1 1.08,0
3. Santeri Laukka Koskelan yläkoulu 14.19,0 2.26,9
4. Luukas Kiiltomäk Koskelan yläkoulu 15.33,0 3.40,9
5. Konsta Nisula Vilppulan yhteiskoulu 26.13,4 14.21,3

Sarjaluettelo
T9 Naiset 9 luokka 3.9 km V
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Milja Salonen Vilppulan yhteiskoulu 18.02,0 0.00,0

Sarjaluettelo
P9 Miehet 9 luokka 3.9 km V
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Valtteri Aliranta Koskelan yläkoulu 12.18,0 0.00,0
2. Pietari Lamminpää Koskelan yläkoulu 15.09,2 2.51,2
3. Veeti Niemi Koskelan yläkoulu 18.06,8 5.48,8
4. Otso Mäenpää Vilppulan yhteiskoulu 19.43,6 7.25,6